Jason Smithson įgijo kvalifikaciją 1995 metais Karališkos Londono ligoninės medicinos koledžą (dabar žinomas kaip Karalienės Marijos Londono universitetas). Yra pelnęs eilę apdovanojimų, tame tarpe: Constance Klein atminimo, Stafford Millar ir Malcolm Jenkins stipendijas, Amerikos endodontologų asociacijos premiją, bei bendrus apdovanojimus už pasiekimus klinikinėje odontologijoje.

Jis specializuojasi tiesioginių estetinių restauracijų ir minimliai invazinių keraminių restauracijų srityje. Savo patirtimi dalinasi skaitydamas paskaitas JAV, Kanadoje, Australijoje, Naujoje Zelandijoje ir visoje Europoje.

Jis dalyvauja antrinės rezidentūros mokymuose Kornvalio ir Plimuto fondo gydytojų odontologų sitemoje bei dėsto Peninsula odontologų mokykloje. Warwick universiteto restauracinės odontologijos garbės dėstytojas. Karališkasis chirurgijos koledžas jam suteikė diplomato statusą restauracinėje odontologijoje.

Jo straipsniai yra plačiai publikuojami tarptautiniuose žurnaluose.

2009 metais buvo apdovanotas Pankey stipendija, 2011 metais Dentistry Magazine buvo išrinktas į “Top 20 įtakingiausių odontologų”.

Turi odontologijos kliniką Kornvalyje, Anglijoje.