Šiuolaikinės endodontijos principai šaknų kanalų gydymo ir pergydymo atvejais

Tai intensyvus papildytas aktualiomis temomis dviejų dienų kursas, kurio metu didelis dėmesys bus skirtas šiuolaikinių technologijų, instrumentų ir medžiagų taisyklingam panaudojimui pirminės endodontijos ir pergydymo atvejais, su galimybe pasikviesti asistentą ir kartu išmokti komandinio darbo pagrindų. Atliekant specialiai sukurtas simuliuotas klinikinių situacijų užduotis dalyviai išmoks:

 • taisyklingos įeigos formavimo principų;
 • kanalų suradimo ir atvėrimo niuansų, nuo kurių priklauso viso tolimesnio gydymo sėkmė;
 • kanalo pirminio ištyrimo ir praėjimo, slydimo kelio suformavimo panaudojant modifikuotą ir išskirtinai tik rotacinę metodiką;
 • analizuosime instrumentų savybes ir išsiaiškinsime, kokiais principais verta vadovautis parenkant tinkamiausią rotacinę sistemą įvairios morfologijos kanalų instrumentavimui;
 • kaip saugiai instrumentuoti kreivus ir itin kreivus kanalus;
 • plombavimo metodikos- kaip parinkti tinkamiausią plombavimo būdą ir kaip taisyklingai atlikti 3D kanalo plombavimą;
 • kaip paruošti kanalą kaištiniam įklotui;
 • kaip tinkamai užplombuoti kanalo dalį žemiau perforacijos.

Šios dienos visų praktinių užduočių tikslas yra suteikti naujausių žinių ir padėti formuoti taisyklingus įgūdžius naudojant dentalinį mikroskopą, ultragarsinius instrumentus ir rotacines kanalų formavimo sistemas, bei karštos guttaperčos plombavimo metodikas.

!!! Gydytojams rekomenduojama atvykti su savo asistentu, kuris kartu dalyvaudamas kurse sužinos apie metodikas ir jų atlikimą, bei bus supažindintas, kaip tinkamai asistuoti gydytojui atliekant tam tikrus gydymo etapus.

Antrosios dienos temos skirtos jau BMOD bestseleriu tapusio kurso-endodontinio pergydymo ypatumų įsisavinimui. Šis kursas papildytas lūžusio instrumento fragmento pašalinimu panaudojant specifinius instrumentus, o taip pat ir itin aktualia laiptuotų kanalų praėjimo ir perinstrumentavimo metodika bei šakninių perforacijų uždarymu.

Antros dienos kurso temos:

 • Diagnostika ir gydymo planavimas.
 • Endodontinės ertmės atvėrimas ir revizija, performavimas ir svarbių anatominių struktūrų suradimas. Paprastos, bet naudingos gairės. Patikimiausi instrumentai ir jų panaudojimo ypatumai. Praktinė užduotis- simuliuotos klinikinės situacijos endodontinės ertmės atvėrimas ir dugno revizija. Kanalų įeigų suradimas.
 • Stiklo pluošto ir sraigtinių įklotų išėmimo galimybės ir metodikos. Praktinė užduotis- simuliuotos klinikinės situacijos stiklo pluošto ir sraigtinio įkloto pašalinimas. Instrumentų parinkimas, metodikos ir svarbiausi aspektai.
 • Kanalo pirminio instrumentavimo klaidų diagnostika, analizė ir sprendimo būdai.
 • Lūžusių instrumentų problematika- kokius gydymo metodus pasirinkti, instrumentai ir jų taisyklingas panaudojimas. Lūžgalio pašalinimas adatos ir klijų metodika, kilpos metodika. Praktinė užduotis- simuliuotos klinikinės situacijos lūžusio fragmento atpalaidavimas ir pašalinimas panaudojant kilpos metodiką. Ultragarsinių instrumentų parinkimas, jų galimas modifikavimas darbui su lūžgaliu.
 • Ertmės dugno ir šaknies perforacijos, jų etiologija, diagnostika, gydymo metodikos.
 • Šakninės perforacijos uždarymas. Perforacijos vietos ir kanalo paruošimas perforacijos uždarymui. Medžiagų ir instrumentų parinkimas. Praktinė užduotis- simuliuotos klinikinės situacijos šakninės perforacijos uždarymo metodika panaudojant specialius nešiklius.
 • Plačios viršūnės uždarymas- preciziškas MTA barjero suformavimas esant didelės apimties viršūninio kaulo destrukcijai.
 • Plombavimo medžiagos pašalinimas iš kanalo pagal medžiagos tipą. Instrumetų ir metodikų parinkimas cemento, pastos ir plastinės medžiagos pašalinimui iš kanalo. Praktinė užduotis- simuliuotos klinikinės situacijos kanalų kito ir plastinio užpildo pašalinimas.
 • Laiptuoto kanalo praėjimas, tikrosios kanalo eigos fiksavimas ir tolimesnis instrumentavimas. Instrumentų parinkimas, paruošimas, seka ir instrumentavimo ypatumai.
 • Kanalų mechaninis performavimas, svarbūs aspektai parenkant instrumentavimo metodiką. Dezinfekcija. Irigacinai tirpalai, plovimo protokolas ir aktyvacijos būdai.

 

 
Pranešėjai

Laura Andriukaitienė, Rita Vėberienė ir Kastytis Bušauskas

Laura Andriukaitienė

Gydytoja endodontologė

Rita Vėberienė

Med. m. dr., gydytoja endodontologė

Kastytis Bušauskas

Gydytojas endodontologas

 

Kurso programa

 

Pirma diena:

Lektoriai L. Andriukaitienė ir K. Bušauskas

Šios dienos visų praktinių užduočių tikslas yra suteikti naujausių žinių ir padėti formuoti taisyklingus įgūdžius naudojant dentalinį mikroskopą, ultragarsinius instrumentus ir rotacines kanalų formavimo sistemas, bei karštos guttaperčos plombavimo metodikas. Gydytojams rekomenduojama atvykti su savo asistente, kuri kartu dalyvaudama kurse sužinos apie metodikas ir jų atlikimą, bei bus supažindinta, kaip tinkamai asistuoti gydytojui atliekant tam tikrus gydymo etapus.

 

8:30-09:00 Registracija

9:00-10:00 Mikroskopijos ir komandinio darbo pagrindai, individualus mikroskopo nustatymas praktikos darbui (L. Andriukaitienė)

10:00-11:00 Endodontinės ertmės atvėrimo principai. (L. Andriukaitienė)

11:00-12:30 Kanalų instrumentavimas - saugios ir biologiniais principais pagrįstos endodontijos ypatumai. Sudėtingos kanalų morfologijos instrumentavimo gairės. (L. Andriukaitienė)

12:30-13:00 Užkandžių pertrauka

13:00-14:00 Praktinės užduotys - kanalų instrumentavimas ir paruošimas plombavimui. (L. Andriukaitienė)

14:00-15:00 Kanalų plombavimo metodikos: lenktų kanalų plombavimas, plombavimo ypatumai esant šakninei perforacijai. (L. Andriukaitienė)

15:00-16:00 Instrumentų lūžiai, atvejų analizė ir gydymo planavimas, lūžgalių išėmimo metodikos.( K. Bušauskas)

16:00-18:00 Praktinės užduotys - instrumento pašalinimas iš kanalo adatos metodika.( K. Bušauskas)

 

Antra diena:

Lektoriai: L. Andriukaitiene, R. Vėberienė

Šios dienos tematika yra nesėkmingos pirminės endodontijos atvejų pergydymas, instrumentavimo klaidų gydymo būdų analizė ir pritaikymas simuliuotoms klinikinėms situacijoms. Gydytojai atvykę kartu su asistentu bus toliau mokomi komandinio darbo principų. 

  

 8:30-09:00 Registracija

9:00-11:00 Endodontinis pergydymas- atvejo analizė, gydymo planavimas. Danties vainikinės dalies performavimas, staigtinio ir pluoštinio kaiščių pašalinimas, endodontinės ertmės revizija (L. Andriukaitienė)

11:00-13:00 Danties perforacijos ir jų gydymas: ertmės dugno ir šakninės perforacijos uždarymo metodikos (R. Vėberienė)

13:00-13:30 Užkandžių pertrauka

13:30-14:30  Apeksofikacija (R. Vėberienė)

14:30-16:30 Plombavimo medžiagos pašalinimas iš kanalo pagal medžiagos tipą. Instrumentų ir metodikų parinkimas cemento, pastos ir plastinės medžiagos pašalinimui iš kanalo. Praktinė užduotis - simuliuotos klinikinės situacijos kanalų kieto ir plastinio užpildo pašalinimas.(L. Andriukaitienė)

16:30-18:00 Laiptuoto kanalo praėjimas, tikrosios kanalo eigos fiksavimas ir tolimesnis instrumentavimas. Instrumentų parinkimas, paruošimas, seka ir instrumentavimo ypatumai (L. Andriukaitienė)

 

Kursų vieta:

Vilniaus Implantologijos Centras
Polocko g. 21, Vilnius

 |

Registracijos mokesčiai ir terminai:

Ankstyvasis registracijos mokestis

860 eur (iki 2019 09 01)

Standartinis registracijos mokestis

920 eur (2019 09 02 – 2019 11 01)

Vėlyvasis registracijos mokestis

980 eur (2019 11 02 – 2019 12 03)

Registracijos mokestis asistentui

120 eur

 |

KURSAS IŠPARDUOTAS. Norėdami užsiregistruoti į laukiančiųjų sąrašą, prašome susisiekti el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

Rekvizitai apmokėjimui pavedimu:  
Baltijos mikroskopinės odontologijos draugija 
Įmonės kodas 302489984
A/s LT08 7044 0600 0747 0991.
AB SEB bankas, banko kodas 70440.

Maloniai prašome mokėjimo paskirtyje nurodyti: vardas, pavardė; tel. numeris, 2019 12 2-3.

Dėl registracijos ar papildomos informacijos, maloniai prašome kreiptis telefonu 8 625 68751 arba Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Prašome susipažinti su BMOD mokymų reglamentu, kuriame pateikiama registracijos, mokėjimų, bei dalyvavimo atšaukimo politika: MOKYMŲ REGLAMENTAS.